Hakkımızda

Hakkımızda

Genç bir firma olan Garden Cakes, Bursa’nın yeme-içme merkezi olan Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda kurulmuştur.  Ahşap beyaz cephesindeki yağlı boya çalışmaları, vintage görünümü, güzel müzikleri, taze çekilmiş kahveleri, ve profesyonel endüstriyel mutfağıyla her gün kaliteli ve farklı lezzetler denemek isteyen misafirlerini ağırlıyor.

Bugün Garden Cakes hem Amerikan hem Fransız pastacılık kültürünü birleştirerek misafirlerine çeşit çeşit cupcake ve kruvasan sunmaktadır. Aynı zamanda el yapımı yenebilir çiçekleri ile hazırlanan pastaları ve el yapımı çikolataları ile söz ,nişan ve düğünler için sanat eseri görünümünde pastalar ve çikolatalar tasarlamaktadır.

Garden Cakes,  ikramlık ürünleri ve el yapımı çikolatalarıyla kurumsal şirketlere gerek özel günlerde gerek aylık anlaşmalar yaparak hizmet vermektedir.  Önceden siparişini aldığı özel konseptlerde ki pastalarıyla Garden Cakes,  Bursa’da hem görsel hem duyusal anlamda çıtayı oldukça yükseltmeyi hedeflenmektedir.

 

Kurucu

Bir gün kendi işletmesine sahip olacağı inancıyla kurucu Şef Zeynep Yıldırım, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin  Uluslararası Ticaret ve Finansman bölümünü okuyarak, işletme, sosyoloji, pazarlama, muhasebe,  lojistik, ticaret hukuğu konularında eğitimi almıştır.

Henüz üniversite okurken Türkiye’de ki pastacılık sektöründe olan pazar açığını ve sektörün gelişmeye olan ihtiyacını görmüş, çocukluğundan itibaren var olan mutfak merakıyla Le Cordon Bleu London okulunda Patisserie Bölümü’ne başvurmuştur. Londra’da okurken  Michealin Star sahibi ve tarafından önerimiş restoranlarda çalışmış ve Türkiye’deki kariyerine Özsüt STP Gıda’nın AR-GE uzmanı olarak başlamıştır.

Bir yılı aşkın Özsüt’ün AR-GE ekibiyle ürünleri tasarlarken Türkiye’nin en iyi hammadde tedarikçileriyle tanışma fırsatı bulmuş ve sonra İstanbul Çırağan Sarayı Kempinski’nin pastane departmanında şef olarak işe girmiştir. Bu süre zarfında dünyaca ünlü pasta ve çikolata şefi olan William McCarrick ile birebir çalışarak iş tecrübesini arttırmıştır. Çırağan Sarayı sonrasında Amerika’ya giderek el yapımı yenebilir çiçekler üzerine eğitim almış ve bu çiçekler Garden Cakes Pastanesinin temellerini atmıştır.

Garden Cakes en iyi hammadde, araç-gereç ve pastacılık tekniklerini kullanarak uzun yıllar Bursa’ya hizmet veren ve zamanla Bursa’nın gelenekselleşmiş bir pastanesi olmayı hedeflemektedir.

+90 224 246 38 88
+90 533 553 65 76

info@gardencakes.com.tr

İhsaniye Mahallesi Fsm Bulvarı,
Alageyik Sokak
Ceyhan Apartmanı B1/17
Nilüfer / BURSA
TURKEY

Bizi Takip Edin

Mesaj Gönderin